Nový prístup, vyvinutý CU Boulder'sCyberSafety Research Center, kombinuje niekoľko rôznych výpočtových nástrojov na skenovanie obrovského množstva sociálnych mediálnych dát, zasielanie upozornení rodičom alebo správcom siete, že došlo k zneužitiu.

monitor
 
Je to tiež raketa rýchlo: V nedávno publikovanom výskume skupina uviedla, že ich prístup využíva päťkrát menej výpočtových zdrojov ako existujúce nástroje. Je to dosť efektívne na to, aby monitorovalo veľkosť siete Instagramu za miernu investíciu do výkonu servera, uviedol spoluautor štúdie Richard Han.
 
"Reakcia sietí sociálnych médií na falošné správy sa nedávno začala zvyšovať, aj keď to malo vážne následky na dosiahnutie tohto bodu," povedal Han, docent na katedre informatiky. "Odpoveď musí byť rovnako silná aj pre kyberšikanu."
 
Skupina tiež vydala bezplatnú aplikáciu pre telefóny so systémom Android, ktorá umožňuje rodičom prijímať upozornenia, keď sú ich deti objektmi šikanovania na Instagrame. Spoluautor štúdie Shivakant Mishra vysvetlil, že aplikácia, ktorá sa nazýva BullyAlert, sa môže poučiť a prispôsobiť tomu, čo rodičia považujú za šikanovanie.
 
„Ako rodič viem, že mnohokrát nie sme úplne oboznámení s tým, čo naše deti robia na svojich sociálnych sieťach,“ povedal Mishra, profesor informatiky. "Aplikácia ako je táto, ktorá nás informuje, keď sa deje niečo problematické, je neoceniteľné."
 
Výskumníci CyberSafety najprv vytvorili svoje nástroje, aby naučili počítačový program, ako oddeliť benígne online komentáre od zneužitia.

internet
 
Ďalej výskumníci navrhli systém, ktorý funguje trochu ako nemocničné triedenie. Keď používateľ odovzdá nový príspevok, nástroje skupiny vykonajú rýchly prehľad pripomienok. Ak tieto komentáre vyzerajú sporne, potom tento post dostane vysokú prioritu na získanie ďalších kontrol. Ale ak sa všetky komentáre zdajú charitatívne, potom systém narazí na post na koniec svojej fronty.