Ženy

Aj spodná bielizeň rozhoduje o vašom zdraví

O tom, že by ste si mali vyberať kvalitnú spodnú bielizeň, ktorá je navyše z čisto prírodných materiálov, tento krát hovoriť nebudeme. Toto pravidlo, by pre vás malo byť alfou a omegou. Zameriame sa ale na správnu starostlivosť o tieto kúsky nášho oblečenia. Keďže prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou a navyše na intímnych miestach, túto oblasť by ste naozaj nemali podceňovať.
 
modelka
 
Spodným nohavičkám, by ste mali venovať najväčšiu časť svojej pozornosti. Vaginálne infekcie, či mykózy môže spôsobovať aj nesprávna hygiena tejto spodnej bielizne. v prvom rade, by ste sa mali vyvarovať používaniu agresívnych pracích prostriedkov. Ak svoje spodné nohavičky periete klasicky, teda v práčke, nezabudnite z nej najprv odstrániť zvyšky pracieho prášku, ktorý používate na vrchné časti odevu. Urobíte to veľmi ľahko. Stačí vytiahnuť nádobku, do ktorej prostriedok sypete, či lejete a poriadne ju prepláchnuť pod tečúcou, teplou vodou.

  • V tomto prípade používajte špeciálne prípravky určené na citlivú pokožku, alebo na detské oblečenie.
  • Pri praní spodných nohavičiek zabudnite na aviváž. Ak chcete, aby voňali ako jarná lúka, siahnite napríklad po prírodných éterických olejoch, alebo iných čisto prírodných prostriedkoch.
  • Ešte lepšou alternatívou, ako jemný prací práčok, je obyčajné mydlo na ruky. Nemusíte ho nalievať do nádobky, ale priamo do bubna.
  • Spodné nohavičky nezabudnite po ukončení prania poriadne prepláchnuť. Po tom, ako práčka doperie, nastavte program plákania.
  • Raz za čas môžete svoju spodnú bielizeň aj vyvariť v hrnci s vriacou vodou, môžete do nej poprípade pridať jedlú sódu, alebo soľ. Oba tieto prípravky pôsobia dezinfekčne, takže z vašej bielizne odstránia všetko „zlé“.
  • Príliš znečistené kúsky, najprv namočte do lavóra s čistou, teplou vodou, nechajte ich takto domočiť pokojne aj cez noc a do práčky vložte až potom.

 podprsenka

Okrem správneho prania a používania neagresívnych pracích prostriedkov, by ste mali dávať pozor aj na správne sušenie. Spodná bielizeň, by vám nemala nikdy zatuchnúť, pretože takto sa na nej množia choroboplodné zárodky. Ak nemáte sušičku oblečenia, vyveste ju na balkón, aby preschla na čerstvom vzduchu.