Nákupy

Ako vyčistiť sprchový kút do posledného milimetra

Vaňu nemáme, pretože nikto z našej domácnosti neobľubuje kúpanie. Sprchovací kút sa nám navyše vždy pozdával omnoho praktickejším riešením. Pred tým, ako sme si ho zaobstarali a umiestnili do kúpeľne, nás však nikto neupozornil, koľko práce dá jeho vyčistenie. Od kúpy sprchovacieho kútu, vás určite nechcem odrádzať. Ja som s ním veľmi spokojná a som presvedčená, že budete i vy. Chcem vám však poskytnúť niekoľko praktických rád, ako si poradí s vodným kameňom a šmuhami na skle.Sprchová hlavica, z ktorej tečie prúd vody

  1. Začínajte od vrchu

Keď sa pustíte do čistenia sprchového kútu, nikdy nezačínajte so spodnou časťou, teda vo vaničke. Potom sa posuniete vyššie a všetko svinstvo napadá rovno do nej, takže budete môcť s upratovaním začať odznova.

  1. Vybavte sa dobrými čistiacimi prostriedkami

Ani vaňu, ani sprchovací kút neumyjete bez kvalitných čistiacich prostriedkov. Z domácich receptov vám môžem odporučiť len ocot. S ním sa vám naozaj podarí odstrániť všetok vodný kameň. Aby však naozaj fungoval, musíte ho nechať na daných miestach pôsobiť dlhšie, čo je na sklenených stenách, viac menej, nemožné. Preto sa nevyhnete ani používaniu chémie, s ktorou bude umývanie o niečo jednoduchšie.Kúpeľňa s oválnou vaňou a preskleným sprchovým kútom

  1. Pozor na agresívne prostriedky

Pri čistiacich prostriedkoch ešte ostanem. Tak napríklad spomínaný ocot, nikdy nepoužívajte na miestach, ktoré by mohol poškodiť. Hovorím hlave o sprchových madlách. Tie majú veľmi často povrchovú úpravu, ktorá sa vám pod pôsobením kyseliny, ktorou ocot je, doslova rozpustia rovnakú chybu som urobila aj ja, takže sa jej vyvarujte. Na madlá používajte radšej klasické čistiace prostriedky, majte trpezlivosť a šúchajte.

  1. Čo so zaschnutou vodou

Neviem ako vy, ale keď ja vidím uschnuté kvapky vody na sklenených stenách sprchovacieho kútu, ide ma roztrhať. Uznávam, že to možno trochu preháňa, no koniec koncov, ide o moju kúpeľňu, takže bude vyzerať tak, ako chcem ja. V tomto smere nepomôže nič iné, ako pravidelné leštenie suchou handrou z materiálu, ktorý dobre vpíja vodu a vlhkosť. Do istej miery pomôžu aj čistiace prostriedky, ktorú pomáhajú lepšiemu stekaniu vody po stenách.