Nákupy

Elegán sa pozná na prvý pohľad

Milí páni, elegancia nie je zastaraná ani nemoderná Niektorí z vás navyše určite musia chodiť elegantne oblečení kvôli svojej práci alebo vlastnému biznisu. Preto sa tomuto úžasnému štýlu nebráňte. Možno ste si ho ešte neobľúbili z dôvodu, že neviete ako na to. Vedzte, že to naozaj nie je nič komplikované. Stačí staviť na kvalitné materiály a tie správne farby a doplnky.

Mladý muž v bielej košeli, tmavých nohaviciach a kravate sedí na stoličke v kancelárii a pozerá von oknom.jpg

V prvom rade by ste mali staviť na kvalitné materiály. Koža, semiš, koženka, ľan či hodváb. Tieto kúsky môžeme za kvalitné označiť určite. Na látke ako takej taktiež nie je nič zlé, no musí byť naozaj kvalitná, verte, že nemusíte byť odborníkom, no brak spoznáte na prvý pohľad. Pamätajte, že kvalita je hlavným znakom elegancie. Možno si hovoríte, že na drahé oblečenie jednoducho nemáte. Ak by ste si však spočítali všetky financie, ktoré vyhadzujete za nekvalitný tovar, verte že by ste boli veľmi nepríjemne a možno i príjemne prekvapení. Niekedy je omnoho rozumnejšie zainvestovať do jedného či dvoch kvalitných kúskov oblečenia, ktoré vám vydržia niekoľko rokov.

Dôležitú úlohu zohrávajú aj doplnky. Medzi ne, v prípade mužov, patria :

  • Topánky
  • Opasok
  • Kravata
  • Motýlik
  • Šatka, šál
  • Pánske šperky
  • Taška

Aj v tomto prípade dbajte na to, aby ste si zadovážili kvalitné produkty. Keďže muži väčšinou nevlastnia stovky kabeliek, topánok a šperkov, snažte sa vyberať také, ktoré budú, takpovediac, univerzálne. Napríklad kvalitné kožené pánske tašky cez rameno od Diversheshop, môžete nosiť takmer ku všetkému oblečeniu. Ideálna je hnedá koža, pretože táto farba sa hodí ku každej inej farbe a odtieňom. Nezabudnite ani na správne zladenie s ostatnými doplnkami.

Elegantne oblečený muž v modrom obleku stojí na balkóne.jpg

Ešte stále sa vám zdá elegancia ako náročná výzva? Veríme, že nie. Zamerajte sa na detaily, kvalitu materiálov a správne zladenie farieb. Uvidíte, že po týždni či dvoch intenzívnej praxe, pre vás nebude elegantná móda cudzím slovom.