Podnikanie

Oprava karosérie po krupobití.

K rôznym preliačinám na našom aute dnes môžeme prísť kedykoľvek, hlavne vtedy keď to najmenej čakáme a kedy sa nám to vôbec nehodí. Ale to sa nám nehodí asi nikdy, takže vždy je takáto situácia veľmi nepríjemná. Medzi najčastejšie príčiny patria „šťuchance“ pri parkovaní alebo dnes už aj častý vandalizmus. Veľmi náročná a častá je dnes oprava po krupobití. Aj keď si následne v takýchto chvíľach povieme, že však je to len auto, predsa nás to len niekde vo vnútri škrie a dobre vieme, že pokoj nájdeme, až keď to poriadne opravíme a naše auto bude opäť v pôvodnom stave.

oprava auta

No a to je ten najväčší problém, ktorý nám nedá spávať. Dobre z vlastných skúseností vieme, že aj keď to dáme opraviť, výsledný efekt nebude 100%-ný. To miesto opravy vždy vidíme, buď má miesto opravy iný tvar ako tomu bolo predtým alebo lak je iný a úplne kazí celkový dojem z vášho auta. No dobrou správou pre vás je dnes skutočnosť, že už dnes existujú spôsoby, ktoré dokážu zreparovať vaše preliačiny na najvyššej možnej úrovni. A po oprave budete len márne hľadať miesto, kde bola karoséria opravovaná. Metóda, o ktorej hovoríme sa volá PDR.

oprava auta

Technológia PDR, alebo Paintless dent repair, je využívaná takmer 20 rokov. Ide o metódu, keď sa z vnútornej strany karosérie „vyklepe“ plech do pôvodného tvaru a využije sa tak aj pôvodný lak. Táto metóda má mnoho výhod, ktoré ju robia tak atraktívnou a vyhľadávanou. Náklady na opravu sú značne minimalizované, čo je veľmi dobrou správou, keďže k podobným nehodám dochádza dnes veľmi často. Metódou PDR je možné opraviť poškodenú karosériu veľmi rýchlo, takže už nebude vaše auto v servise niekoľko týždňov, ale večer ho máte doma. Jeden z najväčších problémov – iný odtieň laku – tu odpadáva, keďže je využitý pôvodný lak, takže miesto opravy je „neviditeľné“. Takáto oprava poteší všetkých, ktorí svoje auto predávajú, lebo nemusia nezmyselne znižovať cenu auta, ktoré by inak už na prvý pohľad vyzeralo ako havarované.