Nezařazené

S medom ku krásnej pokožke

Krása pokožky závisí od mnohých vnútorných aj vonkajších faktorov. Čo je však naozaj dôležité je, aby sme sa o pleť pravidelne starali. K základnej starostlivosti patrí jej čistenie, peelingovanie, ale tiež používanie masiek, ktoré vedia pleť ozdraviť. Masiek na pleť môžeme nájsť v každej drogérii skutočne veľa, avšak čo tak použiť domáce ingrediencie a vytvoriť si domácu masku? Výborným pomocníkom pre túto príležitosť môže byť med. Med má okrem skvelých účinkov na naše zdravie účinky aj na našu pokožku, preto je vhodné ho používať na výrobu rôznych masiek, nakoľko je plný vitamínov.
Ak potrebujete svoju pleť poriadne zregenerovať, môžete skúsiť nasledovný recept:

med

– jedna lyžička medu
– jedna lyžica klasického bieleho jogurtu
– dužina z avokáda (najlepšie prezretého)
Všetky tri ingrediencie je potrebné zmiešať, čím nám vznikne zmes, ktorú nanesieme na pleť a necháme pôsobiť 15 minút. Med má skvelé vyživujúce účinky a taktiež avokádo obsahuje množstvo vitamínov. Avokádo je výborné nielen na chuť, ale nájdeme v ňom aj rôzne vitamíny a antioxidanty, ktoré nám pomáhajú pri regenerácii unavenej pleti. Táto maska je vhodná pre všetky typy pleti.
 
Ak máte mastnú pleť, prípadne máte na tvári vyrážky, vyskúšajte tento recept:
– 1 lyžica múky
– 1 lyžica medu
– 1 nadrobno pokrájaná cibuľa
Naneste na pleť a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Táto maska vašu pleť výborne prečistí. Cibuľa má okrem iného antibakteriálne účinky, preto je výborná na rôzne vyrážky, ale aj jazvy, ktoré sa môžu pri mastnej pleti tvoriť vo forme akné. Takisto med má okrem iného antibakteriálne účinky, čiže v kombinácii s cibuľou sa stáva skutočne účinným prostriedkom proti vyrážkam.

tekoucí med
 
Ak máte pleť skôr suchú a šupinatú, vyskúšajte naň nasledovný recept:
– 2 lyžice medu
– 1 lyžička citrónu
Zmes nechajte na tvári pôsobiť 10 minút, následne zmyte. Nakoľko má citrón bieliace účinky, pleť bude okrem vyživenia aj rozjasnená.