Zdravie

Schudnite bez diéty – stačí zmeniť životný štýl

Pol kila tuku sa rovná 3 500 kalóriám. Ušetrením 500 kalórií pomocou diéty a cvičenia schudnete pol kila za týždeň www.bambula.sk/schudite-bez-diety. Ak si len chcete udržať váhu, stačí vám ubrať 100 kalórií denne a vyhnete sa nárastu váhy pol kila až kilo, ktoré ročne pribudne každému dospelému človeku.

jablko

Zaveďte aspoň jednu z týchto jednoduchých a bezbolestných stratégií a schudnete aj bez diéty.

  1. Raňajkujte– každý deň. Zaručene schudnete, a čo viac, váhu si aj udržíte. Veľa ľudí si myslí, že vynechaním raňajok znížia denný príjem kalórií, opak je však pravdou – vynechanie raňajok má za následok väčšiu konzumáciu počas dňa. Ľudia, ktorí raňajkujú, majú nižšie BMI a sú výkonnejší v škole a v práci.

  1. Zamknite kuchyňu– určite si čas, kedy už večer nebudete jesť, hlavne počas pozerania televízie. Po večeri si môžete dopriať napríklad šálku čaju, malú sladkosť či zmrzlinu alebo jogurt, potom si však bežte umyť zuby a viac nejedzte.

  1. Pozor na kalórie v nápojoch– sladené nápoje sú nabité kalóriami, avšak neznižujú pocit hladu. Ak ste smädní, uprednostnite vodu prípadne minerálnu vodu alebo mlieko, do úvahy pripadá aj ovocný džús, ale len v malom množstve. Pocit hladu zaženie zeleninový džús. S alkoholom opatrne, pretože zvyšuje rýchlo kalórie.

  1. Jedzte viac celozrnných potravín– obsahujú viac vlákniny a rýchlejšie vás zasýtia, takže v konečnom dôsledku zjete menej. Vyskúšajte celozrnný chlieb, cestoviny, ryžu, atď.

  1. Zmenšite porcie– o 10% až 20%. Nakladajte si na menší tanier, do menšej misky a podobne. Bude to vyzerať, že máte plný tanier, budete spokojní a zjete toho menej.

běh

  1. Zvýšte počet krokov– postupne zvyšujte počet krokov za deň, kým dosiahnete 10 000 krokov za deň. Buďte aktívnejší, napríklad vezmite svojho psíka na dlhšiu prechádzku.

  1. Zvýšte príjem bielkovín– udržia vás sýtejších. Nachádzajú sa v orieškoch, vajíčkach, fazuli, chudom mäse. Jedzte menej a častejšie.