Nákupy

Skúšali ste nové HP-čko?

Tí z nás, ktorí už mali niečo v minulosti do činenia so značkou HP, majú na túto firmu rôzne názory a rôzne skúsenosti. Niektorí tvrdia, že by si už v živote nič od tejto značky nekúpili. Niektorí sú veľmi spokojní a majú veľmi dobré skúsenosti. A nájdu sa aj takí, ktorí túto problematiku ešte neriešili.
Zamerajme sa teraz na novú sériu notebookov, s ktorými pred nejakým časom prišla táto svetoznáma firma.

audip

Čo prináša nová rada počítačov?

V prvom rade si treba uvedomiť, že tieto počítače z rady Omen sú prevažne herného charakteru. Takže musíme počítať s agresívnym dizajnom, vyššou hmotnosťou a nekompromisným výkonom. Určite nemôžeme počítať s tým, že táto séria bude vynikať svojou ultra tenkou konštrukciou, skôr naopak. Avšak v tomto prípade ide skôr o plusový bod.

Nekompromisný výkon

Počítače v tejto novej sérii od spoločnosti HP sú charakteristické svojimi procesormi. Výrobca totiž nesiahol po veľmi obľúbených úsporných procesoroch s priškrteným výkonom, ale osadil procesory s vyššou spotrebou. Čo samozrejme prináša aj vyššiu spotrebu batérie, teda nižší čas, akým môžete s notebookom pracovať na batériu. Málokto z nás ale očakáva, že pôjde na plný výkon s notebookom na batériu. Batéria je tu v tomto prípade len ako núdzový záložný zdroj.
Procesory, ktoré spoločnosť HP osadila do týchto počítačov, sú prevažne série Intel Core s označením i5 a i7. Procesor i5 ako lacnejšia verzia a s nižším výkonom, i7 s plným výkonom tohto procesoru a taktiež aj s možnosťou zakúpenia väčšieho monitoru. Takže v tejto sérii notebookov uvidíme aj obrazovky s veľkosťou sedemnásť palcov.

laptop

A čo grafika?

Grafické karty v týchto počítačoch budú samozrejme externého, čiže dedikovaného charakteru. Výrobca vsadil na osvedčené grafické čipy GTX a to najčastejšie série 1050 a vo vyšších radách počítačov aj 1060. Tieto grafické karty zvládnu už aj najnovšie počítačové hry na vysokých detailoch.
Avšak jedno si firma HP ponecháva. A to dostupnosť ceny. Tieto počítače totiž vo svojich najsilnejších konfigurácia sa vyšplhajú aj do výšky 2.000 eur, avšak stále je tu možnosť počítača aj v nižších cenových kategóriách.