Nákupy

Ako nakúpiť a neminúť veľa peňazí

Všetci to poznáme. Ideme na nákupy s tým, že náš šatník už zíva prázdnotou a už vynosenými vecami a chceme ho osviežiť novými trendovými kúskami, ktoré sme práve videli niekde v reklame alebo v módnom časopise. Preto vyrazíme na tak obľúbené nákupy, či už do obchodných centier, alebo do centra mesta.
Po tom čo dorazíte do nákupného centra sa prechádzate a pozeráte do výkladov či vás niečo zaujme. A tu zbadáte najnovší módny kúsok, ktorý určite chcete mať vo svojom šatníku a už si určite predstavujete, ako v tomto nádhernom módnom kúsku perfektne vyzeráte a kam si ho v najbližšej dobe oblečiete. Preto rýchlo vkročíte do obchodu, kde ste tento kúsok zbadali.butik.jpg Od pani predavačky si opýtate vaše číslo a bežíte si ho rýchlo vyskúšať do skúšobnej kabínky. Sami neveríte ako skvelo v tom vyzeráte. Farba perfekte ladí s vašou farbou pleti. Strih ako dokonale ušitý presne na vaše miery. Avšak nastane problém. Pri tom, ako vás tento kúsok tak veľmi očaril ste úplne zabudli na to, koľko stojí. Pozriete sa na cenovku a zbadáte sumu, ktorá vás zamrzí. Predstavíte si čo všetko iné a koľko ďalších iných veci ste si mohli kúpiť namiesto tohto jedného kúsku.
Ale predsa nezúfate a nebuďte sklamaný. Určite všetci poznáme známy trik, ktorý sa vo väčšine prípadov už osvedčil. Počkajte si na výpredaj. Často krát aj kúsky, ktoré sú drahšie sa dostanú do výpredajov a to hneď po sezóne. Treba vám k tomu iba trošku trpezlivosti, ale ak o daný módny kúsok máte stále záujem, ale momentálna cena ja pre vás príliš vysoká skúste počkaj aspoň 2 týždne a uvidíte, že aj váš vysnený kúsok sa bude už dať či už za 20-50% zľavu zdať pre vás oveľa cenovo dostupnejší.slevy.jpg
Preto nie je zlý nápad využiť čas nákupov práve mimo sezóny, pretože vtedy máte možnosť zakúpiť si rôzne módne kúsky aj za polovičnú cenu a kľudne ich môžete nosiť aj ďalšiu napríklad letnú sezónu veď predsa kvalitné šaty aj keď nemusia byť stále in vám vydržia aj tak viacej rokov.