Nezařazené

Ako sa vyhnúť spoilerom na sociálnych sieťach

Môžete však podniknúť kroky, aby ste sa udržali v tme. Na Facebooku je rovnako jednoduché ako nainštalovať rozšírenie prehliadača na ploche, zatiaľ čo na Twitteri môžete stlmiť kľúčové slová, ktoré nechcete vidieť na časovej osi. Aj keď tieto metódy nie sú 100% nepriestrelné, mali by odfiltrovať väčšinu spojlerov.
 
Ako sa vyhnúť Game of Thrones spoilerom na Facebooku:
Táto metóda zahŕňa pridanie rozšírenia Social Fixer do vášho prehliadača, čo umožňuje filtrovať príspevky spoiler-ridden na základe kľúčových slov alebo fráz.sociální média.jpg
 
Social Fixer funguje iba pri prezeraní Facebooku v prehliadači, aj keď ho môžete nainštalovať aj vo verzii prehliadača Android, pretože tento konkrétny mobilný prehliadač podporuje rozšírenia pracovnej plochy. Pre mobilnú aplikáciu Facebook bohužiaľ neexistuje žiadna pomoc.
 
Podporované prehliadače sú Firefox, Chrome, Opera a Safari. Ak už používate rozšírenie Greasemonkey alebo Tampermonkey, môžete ho použiť v iných programoch, ako je Edge.
 
Rozšírenie Social Fixer má širokú škálu funkcií, s filtrami len jeden malý kúsok koláča.
Ak chcete nainštalovať program Social Fixer, prejdite na stránku preberania verzie rozšírenia prehliadača a kliknite na tlačidlo Pridať. Prečítajte si povolenia aplikácií a potom ich udelte. (Ak nie ste spokojní s požadovanými povoleniami, môžete inštaláciu zrušiť, ale rozšírenie nebudete môcť použiť.)
 
Potom otvorte Facebook na karte prehliadača. Zobrazí sa okno možností pre program Social Fixer. Ak ju nevidíte, vyhľadajte novo pridanú ikonu kľúča v pravom hornom rohu stránky. Kliknite naň a vyberte možnosti Social Fixer.facebook aplikace.jpg
 
V záložke Filtre vyberte príslušné filtre pre spojlery, ktorým sa chcete vyhnúť. (Pre Game of Thrones, môžete si dokonca vybrať medzi skrytím relevantných príspevkov len v nedeľu večer alebo spolu.) Máte tiež možnosť upraviť tieto už existujúce filtre alebo nastaviť vlastné filtre v prípade, že vaši priatelia majú spôsoby odkazujúce na sériu alebo film, ktoré by mohli uniknúť dosahu spoločnosti Social Fixer.
 
Konkrétne pre hru Game of Thrones odporúčame vytvoriť ďalší filter, ktorý bude zobrazovať slovo „GoT“ ako kľúčové slovo.
 
Ak nechcete tieto príspevky úplne vynechať, môžete začiarknuť políčko Zobraziť poznámku, kde by bol príspevok pri úprave filtra. To vám dáva možnosť vrátiť sa a zistiť, čo hovoria vaši priatelia.