Nezařazené

Ako stiahnuť vaše Facebook dáta?

Jeden spôsob, ako zistiť, čo má Facebook na vás, je stiahnuť si údaje. Možnosť sťahovať údaje nie je naozaj nová, ale veľa používateľov vie, že to môžete urobiť. Trvá to len niekoľko minút; ako dlho závisí od veľkosti vašich dátových súborov. Nižšie sú uvedené kroky na prevzatie údajov služby.mobil.jpg
 
Sťahovanie údajov:
1. Prejdite na stránku tejto sociálnej siete a kliknite na šípku nadol v pravom hornom rohu stránky. Nachádza sa vedľa ikony Rýchla pomoc (?). Vyberte položku Nastavenia.
 
2. Prejdite na Všeobecné nastavenia účtu (malo by tam ísť štandardne). Pod zoznamom, ktorý obsahuje vaše meno, používateľské meno atď., Vyhľadajte odkaz, ktorý hovorí: „Prevezmite si kópiu svojich údajov.“ Kliknite naň.
 
3. Nasledujúca stránka, ktorá sa zobrazí, bude mať záhlavie „Download Your Information“. Kliknite na odkaz Spustiť môj archív. Potom sa zobrazí upozornenie, že vytvorenie archívu môže trvať niekoľko minút.
 
FB pošle e-maily na adresu, ktorú máte vo svojom profile, aby ste vedeli, že vaše údaje boli požadované, a potom ďalší e-mail, ktorý vás upozorní, že vaše údaje sú pripravené na prevzatie.
 
4. Skontrolujte si e-mail pre oznámenie o prevzatí. Bude mať odkaz, ktorý musíte kliknúť. Toto sa robí preto, aby sa zabezpečilo, že žiadosť o údaje je legitímna.
 
5. Po kliknutí na e-mailový odkaz sa váš prehliadač vráti na stránku Download Your Information, ale teraz je tu odkaz na prevzatie. Kliknutím naň spustíte proces sťahovania.
 
6. Zobrazí sa okno, ktoré vás požiada o heslo. Zadajte ho a pokračujte kliknutím na tlačidlo Odoslať.aplikace.jpg
 
7. Spustí sa prevzatie. Veľkosť súboru sa líši v závislosti od toho, koľko informácií ste vložili do sociálnej siete. Čím viac ste aktívny, tým väčšie je sťahovanie.
 
Ako čítať vaše údaje
Všetky súbory sú v priečinku a ak otvoríte priečinok, zobrazí sa súbor index.htm. Otvorte ho a spustí sa vo vašom prehliadači.
 
Prvá stránka, ktorá sa otvorí, je stránka Profil, ktorá vám poskytuje súhrn vašich osobných údajov. Kliknite na ktorýkoľvek z odkazov pod profilovým obrázkom, aby ste videli, čo ešte je vo vašich údajoch. Niektoré zaujímavé miesta, ktoré by ste chceli navštíviť skôr ako neskôr:
 

  • Správy obsahujú históriu všetkých správ Messenger, ktoré ste kedy mali. Aj keď ste na správu neodpovedali, je tam.
  • Reklamy zobrazujú, na ktoré reklamy ste klikli, a čo inzerenti majú vaše kontaktné informácie.
  • Aplikácie zobrazujú zoznam aplikácií a služieb, ktoré používajú v spojení s účtom.