Nezařazené

Čalúnenie k Vašim službám a podľa Vašich predstáv

Človek neznalý problematiky sa môže domnievať, že práca čalúnnika je jednoduchá, no pokiaľ si ju nevyskúšate, tak nepochopíte, že za krásou konečného výrobku sa skrýva veľa hodín tvrdej práce. Vyžaduje si pracovitého človeka so zmyslom pre detail, čiastočne ovládajúceho krajčírske umenie, čiastočne stolárstvo a tiež s citom pre krásu.

čalounění

Luxus a pohodlie v jednom
Čalúnené súčasti nábytku vnesú do interiéru akúsi noblesu a luxus, sedenie na takýchto stoličkách a kreslách je veľmi pohodlné, majú tiež vlastnosť vniesť do miestností úplne inú atmosféru. Každá takto upravená súčasť nábytku si však vyžaduje šikovného majstra a zručného krajčíra, aby bol výsledok na kvalitatívnej úrovni.
Čo všetko pri čalúnnictve oceňujeme, aké vlastnosti si ich výroba vyžaduje, to si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

látka

Pohodlie a kvalita
Výber látok, vhodných na použitie, je veľmi dôležitý hlavne z hľadiska pohodlia a komfortu, ktorý sa od čalúneného nábytku očakáva. Prioritou sú kvalitné, pevné a odolné materiály, ktoré vydržia záťaž sadania niekoľko rokov, čo je pri kreslách, stoličkách, sedačkách či pohovkách najdôležitejším meradlom.

Odpudivosť nečistôt
Látky sú vyrábané špeciálnou modernou technikou, ktorých základnou vlastnosťou je odolávať špine a usádzaniu baktérií či nečistôt. Sú veľmi ľahko čistiteľné, čo znamená, že pri nehode s nápojmi alebo jedlom nečistotu rýchlo zotriete a efekt tým utrpí len krátkodobo. Zároveň si zabezpečíte aj zdravšie prostredie v domácnosti, keďže baktérie sa nebudú mať kam usadiť.

nit

Prevedenie a dizajn
Každý zákazník pri výbere dizajnu svojho nábytku dbá o to, aby výsledným prevedením zapadol do jeho predstáv a do štýlu, ktorému dáva prednosť. Hoci názorov a preferencií je mnoho a každý je jedinečný, vyhovieť treba všetkým, a tak na základe týchto požiadaviek a špecifík sa menia alternatívy a vznikajú nové motívy a tvary, aby bolo možné vyhovieť každému zo zákazníkov. Ich spokojnosť je vizitkou šikovnosti majstra.