Nezařazené

Dôvody, prečo váš pes uteká preč, keď na neho zavoláte


Pes bol potrestaný v minulosti
Môže to byť niekedy frustrácie pre rodiča zvierať, keď pes nepríde, čo môže mať za následok pre psa, že dostane vynadané, alebo ešte horšie, je fyzicky potrestaný, keď konečne začne počúvať. Bohužiaľ, byť zlý na svojho psíka keď je už pri váš, ho nenaučí čo má robiť v budúcnosti. Bude to mať za následok, že ešte viac nebude chcieť prísť k vám a možno raz aj ujde, lebo vie, že keď už príde budete veľmi nahnevaný.

olie

Chcete, aby si váš pes myslel, že prichádzať k vám je úžasná vec, takže aj keď ste sklamaný jeho menej než rýchlou odpoveďou, uistite sa, že sa vyhýbate tomu, že ho pokarháte, keď sa k vám dostane. Potom ho skúste nastaviť na úspech s budúcim tréningom tým, že mu uľahčíte príchod k vám. Vždy ho odmeňujte s vysokohodnotnými psími dobrôtkami,  ako sú napríklad piškóty (môj pes ich zbožňuje), ktoré spôsobia, že váš pes začne počúvať vaše volanie aj keby ste boli v dave.

Zneli ste nahnevane, keď ste na svojho psa zavolali
Ak by niekto na vás kričal: „Poď ku mne, TERAZ!“ prišli by ste s radosťou? To isté platí aj pre našich psov, ale mnohí rodičia maznáčikov nechávajú svojim tónom hlasu vyjadriť hnev, keď zavolajú na svojho psa. Hlasitý a hlasný hlas vám znižuje pravdepodobnosť, že váš pes pribehne, pretože vie, že ste nahnevaný.
Namiesto toho vždy držte váš tón optimistický, keď voláte na svojho psa, a nezabudnite chváliť svojho psa, keď začína svoju cestu k vám. Pomaličky zistíte, že zvyšuje rýchlosť, keď počuje, že robí skvelú prácu!
Nezabudnite odmeniť svojho psa malou, ale úžasnou dobrotou vždy, keď sa dostane k vám, najmä keď ste v rozptyľujúcom prostredí.

Opakujete slovo „Príď“ tak veľa, že je to „verbálna tapeta“
„Fido, poď“ je veľmi odlišný povel ako „Fido, poď, poď, poď, poď, poď, poď ku mne, poď Fido!“ Mnohí psi odkladajú odpoveď, pretože si uvedomili, že nemusia prísť k vám, kým to nehovoríte niekoľkokrát.
Namiesto rozhovoru s vaším psom, keď chcete, aby prišiel k vám, je lepšie použiť jedno slovo, ako „poď“ alebo „tu“, a potom nasledujú povzbudzujúce zvuky ako bozky, pískanie alebo tlieskanie, ktoré ho povzbudia a začne utekať k vám skôr ako si to všimnete.

pes

Navyše je dôležité, aby ste aj naďalej odmenili svojho psa vysoko hodnotnou dobrotou. Majte na pamäti, že keď vás počúvne, hlavne keď si užíva svoj čas so svojimi kamarátmi alebo zachytil úžasnú vôňu, je to pre vás veľký kompliment, lebo sa ďalej mohol hrať. Tak určite si zaslúži nejakú tu dobrú odmenu.