Podnikanie

Kto a prečo ocení virtuálne sídlo?

Pri začatí podnikateľskej činnosti je okrem iných úkonov potrebné uviesť nejakú adresu či konkrétne registračné sídlo firmy, respektíve spoločnosti, s ktorou sa má podnikať. Niekto si možno predstaví, že toto je dôvod k tomu, aby teraz musel hľadať nejaké kancelárske priestory na prenájom. Ak ale ide o podnikateľa, čo chce napríklad len prevádzkovať e-shop, robiť copywiritng, dizajn, čo k administratívnym úkonom potrebuje prakticky len počítať, malé priestory a firemnú adresu na prijímanie pošty, takéto drahé priestory by plnohodnotne nevyužil, boli by to zbytočne vysoké náklady. A to napríklad aj pre podnikateľov, čo sa väčšinu času zdržujú v zahraničí, hoci majú evidovanú spoločnosť na Slovensku.

kancelárske priestory

Pre týchto všetkých alebo pre podnikateľov, čo chcú ušetriť na registračnom sídle, pretože vedia, že veľké a spravidla drahé kancelárske priestory plnohodnotne nevyužijú, hoci potrebujú registračnú adresu, je tu riešenie, ktoré im vyrieši ich problém a výrazne ušetrí finančné náklady. Tým riešením sú virtuálne sídla.

Teda v prípade, ak nechcú kvôli takejto, viac menej administratívnej záležitosti dávať veľké peniaze za nájomné nejakej klasickej kancelárie a v prípade, ak nechcú pri zápise firmy uvádzať ako registračné sídlo adresu svojho domu/bytu, čo by mohlo narušiť ich súkromný život.

Za vedenie virtuálneho sídla sa v nejednom prípade platí len niekoľko desiatok eur mesačne a pritom ide o platnú registračnú adresu.

klávesnica, myš

Navyše, táto situácia sa dá využiť a dá sa zvoliť lukratívne adresa, akú ponúka virtualne sidlo bratislava. Registrácia adresy firmy v hlavnom meste pôsobí dôveryhodne, lukratívne, na druhej strane to poskytuje anonymitu, pretože zapadne v početnom množstve iných firiem zaevidovaných s adresou v Bratislave.

Ale výhody virtuálneho sídla nespočívajú čisto iba v tom, že ho môžete uviesť pri registrácii. Na toto zaregistrované miesto vám následne bude chodiť firemná pošta a emaily. V prípade záujmu tieto služby poskytujú aj pridanú hodnotu v podobe reprezentačných priestorov.