Nákupy

Nakupovanie zo zahraničia nemusí byť tak zle

Ľudia často nakupujú zo zahraničia, a často toto nakupovanie odcudzujú. Nepáči sa im rýchlosť dodania a stratené platby za tovar. No nie vždy sú na vine títo Čínske e-shopy pri doručený tovaru. Či stratenej platbe.

· Píšem to sem s vlastnej skúsenosti. Veľmi často nakupujem z Činí a môžem povedať že cena za tovar je prijateľná teda výhodnejšia ako u nás. Práve preto sa to viac oplatí viac u nich ako u nás. Ak máte šťastie môžete si dokonca kúpiť tovar alebo produkt v zľave, teda za minimálnu cenu. Nie je to super ? Ale čo doručenie a peniaze ?
nákup mobilem
· Ale horšie je doručenie tovaru. Každý sa sťažuje na to že tovar Vám bol doručený neskôr alebo vôbec. Ako som už písal vyššie sám som si tovar zo zahraničia objednával a z doručením som nadmieru spokojný. Dodanie tovaru až k vám tovaru je 2 týždne ale predávajúci uvádza že dodanie môže byť až tri týždne. Čiže dodanie tovaru môže ovplyvniť aj colný úrad, či Slovenska pošta. A musíte aj pochopiť že počas sviatkov na týchto inštitúciách nikto nepracuje. Tak či onak musíte si počkať. Dva týždne nie je až taká dlhá doba. Samozrejme ak sa bojíte že vám tovar nedojte skôr ako si buďte niečo objednávať dobre si vyhľadávate informácie o predávajúcim a samotnom e-shope, alebo si prečítajte komentáre od zákazníkov daného e-shopu.
internetové nakupování
Čo sa ale týka stratenej platby, mne osobne sa ešte nestalo že by sa moja platba za tovar niekde stratila. Vždy keď som mal problém kontaktoval som podporu a buď peniaze vrátia alebo pošlú nový tovar. Všetko to záleží od toho, odkiaľ si objednávateľ tovar. Buďte veľmi opatrný a dobre si vyhľadajte informácie a až potom si objednávateľ tovar. Ak ste sa naozaj stretli stým že ste si objednali niečo zo zahraničia a nedostali ste tovar a ani peniaze späť môžete sa potom obrátiť na inšpekciu, ktorá vám už pomôže vyriešiť daný problém.