Podnikanie

Obchodní zástupcovia

Na obchodných zástupcov mám ja veľmi zlý názor. Je to subjektívne hodnotenie pravdaže, no snáď nič nemôže tento môj postoj zmeniť. Všade kam sa pozriete, tak hľadajú len obchodných zástupcov alebo rôznych predajcov všelijakých tovarov, ktoré sú určite zaručene najlepšie.
Aké sú teda nevýhody práce obchodných zástupcov?muž číta noviny.jpg

  1. Nikdy neviete, koľko zarobíte

Váš plat je závislý od toho, čo všetko popredávate. Máloktorá firma vám ponúkne fixný plat. Väčšinou váš plat závisí od množstva, ktoré predáte. Takže v dnešnej dobe, keď je všetkého všade veľa, tak máte veľmi ťažkú úlohu predať, čo najviac. Každý dnes si môže objednať sám z internetu, čo len chce. Takže nemusí čakať na nejakého obchodného zástupcu, ktorý by mu musel núkať jeho perfektný tovar.

  1. Musíte mať dar reči

Ľudia, ktorí sú ako rodení rečníci, tak je to pre nich stvorená práca. Ale tí, čo nemajú moc dar reči, tak sa budú len trápiť. Dá sa to naučiť trochu sa premôcť, ale bude to každodenné trápenie. Prehovárať ľudí o tom, že to bude pre ľudí to najlepšie, to je náročná úloha. Veď si vezmite, že ktorý obchodný zástupca vás presvedčil o tom, aby ste si kúpili daný tovar. No mňa teda málokto presvedčí, že je nejaký tovar naozaj dobrý. Veď je za to platený, aby to predal. Naozaj objektívne to bude len málokedy.kričiace ústa do plechovky.jpg

  1. Keď príde kríza, tak isto nebudete zarábať

Keď svet postihne nejaká kríza, tak ľudia určite nebudú chcieť nič kupovať. Každý si bude radšej šetriť svoje finančné prostriedky a máte veľkú pravdepodobnosť, že nebudete mať z čoho platiť vaše účty. Keby ste robili niekde inde, tak máte aspoň nejakú šancu, že vás nevyhodia. Takto ste nahratí. Bohužiaľ, je to tak.
Robiť obchodného zástupca nie je žiadne terno. Je to práca, ktorá je veľmi náročná a vykonávať ju môže efektívne len taký človek, čo na to má. Iný človek sa bude v tomto povolaní len zbytočne trápiť. Nie je to práca pre každého.