Podnikanie

Na čo všetko nezabudnúť pri plánovaní balkónu v rodinnom dome

Nachádzate sa práve v tom štádiu stavby domu, kedy plánujete, navrhujete a projektujete jeho jednotlivé časti? Tak nezabudnite na dôkladné naplánovanie vášho balkónu. O všetkom, čo si na neho budete môcť dať alebo čo na ňom budete môcť robiť, rozhoduje práve táto časť celej realizácie vašej stavby rodinného domu.
Malý balkón s hlinenými kvetináčmi na rodinnom dome.jpg

Malý, veľký alebo aký?

Keď sme plánovali náš balkón my, tak sme ho v podstate ani veľmi neplánovali. Proste sme si povedali, že bude mať na šírku toľko a na výšku toľko. Keď už dom stál, samozrejme aj spolu s balkónom, pochopili sme, že sme jeho plánovaniu a projektovaniu mali venovať viac času. Rozhodli sme sa napríklad, že by sme na ňom chceli mať na zimu také tie plynové ohrievače, viete. Bol však tak úzky, že to nebolo možné. Teda, bolo by to možné, no veľmi nepraktické. Po roku mi napadlo, že by bolo fajn mať na balkóne nejaké vyvýšené kvetináče na pestovanie byliniek, nech ich mám po ruke. Opäť to však nebolo možné zrealizovať z hľadiska pôdorysu a veľkosti nášho balkóna. Preto si už dopredu dobre premyslite, čo presne budete chcieť mať a čo budete chcieť robiť na vašom balkóne. No a potom tomu všetko prispôsobte.
Balkónové zábradlie na balkóne rodinného domu obrastené červenými kvetmi.jpg

Myslite aj na balkónové…“doplnky“

Pod balkónovými doplnkami mám na mysli napríklad zabradlie na balkon LMmont, typ dlažby a omietky. Ak si toto všetko dobre premyslíte ešte dopredu, ušetríte sa mnohých starostí. Tak napríklad, my sme si na balkón dali sklenené zábradlie, no po nejakom čase sme zistili, ž nemám nevyhovuje. Na obrázkoch vyzeralo pekne, no keď som sa nemohla na balkóne ani v pokoji opaľovať, pretože nám na neho neustále čumel sused, sklo som poriadne oľutovala. Taktiež typ dlažby, ktorý sme si na balkón dali, nebol úplnou výhrou. V lete sa prehrievala ako divá a v zime sa zas na nej strašne šmýkalo. Hovorím proste si svoj balkón premyslite a naplánujte do posledného detailu.