Nezařazené

Bankári a ich svet

Niektorí to nazývajú konšpiračné teórie, iní nezmysly. Niet ale pochýb o tom, že skôr či neskôr niekto v debate spomenie, že bohatstvo sveta prislúcha len elitne vybraným ľuďom. Tí ostatní sa musia zmieriť so situáciou a čakať, kým im niečo nespadne. Alebo nie? Tento fakt nepriamo potvrdzuje aj časopis Forbes, ktorý každoročne uverejňuje zoznam najbohatších ľudí sveta. A tých skutočne nie je veľa.

oko

Ako vzniklo bankovníctvo?

Záhada, ktorú sa mnohí neunúvajú riešiť. Veď načo aj? Obyčajní smrteľníci majú dosť vlastných problémov na to, aby prežili. Takýto pohľad na vec určite nemal Sir Rothchild, ktorý sa rozhodol vziať finančné dianie vo svete do svojich rúk. Vďaka jeho piatim synom sa banka, ktorá po prvý krát v histórií požičiavala aj monarchiám na ich vojny a konflikty,  dostala za veľkú mláku. Tu sa s ich pomocou Spojené štáty Americké stali svetovou veľmocou. Práve vďaka klanu Rothchildovcom a neskôr aj Rockefelerovcom sa americké bankovníctvo dostalo do súkromných rúk, kde je až doposiaľ.

lakomec

Netreba preto špekulovať, ako veľmi uvedené mená ovplyvňujú dianie na svetových burzách. Konšpirácie sa potom vedú len o tom, čo plánujú pre ľudstvo. Samozrejme, že nemajú v rukách všetko, ale byť súčasťou rodiny, ktorá má patent na peniaze musí byť zaujímavé.Aj podnes sú najvýznamnejší ľudia ekonomiky vyberaní z bohatých a prestížnych rodín, nie spomedzi davu. Je len otázne, či sú dôveryhodnejší a ak áno, tak pre ktorú stranu?

Práve peniaze vyvolali na svete mnoho konfliktov, ponímajúc aj druhú svetovú vojnu. Nenávisť voči židovskej rase bola prezentovaná kvôli ich bohatstvu. Netreba však zabúdať, že sú dôležitejšie veci v živote ako konzum. Bezpochyby je to úcta k ľuďom a ich podporovanie, čím sa mnohí filantropi chcú zaručiť ľuďom, že ich úmysly sú bezúhonné. Je už len na vás, či im budete veriť alebo nie.