Nezařazené

Pestujte na balkóne

Každému, kto sa presťahuje z domu do bytu občas naozaj chýba tá typická vôňa domu. Je to jednoducho veľmi ťažké, hlavne vtedy, keď ste proste zvyknutý na to, že okolo domu sa nesie vôňa kvetov a rôznych plodov. Ak vás to však trápi, máme pre vás veľmi dobré riešenie. Prečo by ste si nemohli začať pestovať na balkóne? Verte tomu či nie, ale skutočne neexistuje nič jednoduchšie, ako sa do toho proste pustiť. V dnešnej dobe si takýmto spôsobom kompenzuje veľa ľudí fakt, že nemajú záhradu. Našťastie vám stačí len malý balkónik, ktorý je plný slnečného svetla. Ak sme vás zaujali, tak určite porozmýšľajte nad tým, čo by ste mohli začať na balkóne pestovať vy.

kytka

BYLINKY
Bylinky sú to najlepšie, čo môžete na balkóne pestovať. Zmestí sa vám ich vonku naozaj veľa, pretože väčšinou stačí, keď máte jeden kvetináč. Nie je nad to uvariť si mätový čaj alebo jednoducho len mätu pridať do vody či kamkoľvek, kde máte chuť. Taktiež môžete pestovať medovku alebo jednoducho ktorúkoľvek bylinku či koreninu, ktorú využijete. Nebojte sa toho a začnite sa tomu venovať. Uvidíte, že budete nadšená, keď vám konečne vyrastie prvý lístok.
 
ZELENINA
Verte tomu či nie, ale na balkóne naozaj môžete pestovať rôzne druhy zeleniny. Ak je však niečo skutočne populárne, tak je to určite paradajka a paprika. Dovolíme si tvrdiť, že práve toto je taká klasika, ktorú sa skutočne oplatí mať doma vždy po ruke. Hlavne vtedy, keď vám príde nečakaná návšteva a vy by ste veľmi radi urobili sklenenú misu.

balkon
 
OVOCIE
Asi vás to neprekvapí, ale to najlepšie, čo môžete z ovocia pestovať na svojom balkóne sú bezkonkurenčne jahody. Práve toto je ovocie, ktoré je milované naozaj všetkými ľuďmi na celom svete. Pre svoju neopakovateľnú chuť a vôňu si môžete byť všetci doma istí, že budete potajomky chodiť na balkón a trhať si ich priamo čerstvé z črepníka.