Nezařazené

Podnikanie ako životný štýl

Osobne by som si na to hneď vedela zvyknúť. Vstanem si kedy chcem, idem na kávu kde si vyriešim agendu. Potom si vybavím povinnosti a sama si plánujem deň. Niekedy je to trochu stresujúca práca hlavne kvôli veľkej zodpovednosti, no v ktorej práci ste dnes bez stresu? Cez víkend niekam do hotela na zopár školení, kde si užijem welness a príjemné prostredie.

plánování.jpg

Je to celkom fajn život. Máte dostatok financií, čiže dovolenka môže byť aj tri krát do roka. Osobne by som určite chcela precestovať mnoho krajín. Taktiež pri podnikaní spoznáte množstvo ľudí a otvorí vám to obzory. Je to celkom príjemné byť stále v rozvíjajúcom sa prostredí. Môžete realizovať vaše nápady bez ohľadu na to, čo si myslia ostatný.
Môžete sa stále posúvať ďalej a plniť si svoje sny. Musíte byť však veľmi priebojný a trpezlivý. Vedieť kedy je dobré investovať a kedy naopak nie. Obliekať sa veľmi elegantne a mať kontakty na každom mieste. Áno aj to je život podnikateľa. Nie je to len obyčajná práca do ktorej ráno prídete, odrobíte si svoje a odídete domov. Každý deň, týždeň, mesiac úplne to isté dookola. Stále ten istý stereotyp.

notebook.jpg

Musíte však počítať s tým, že nebudete doma o štvrtej a s rodinou. Je to skôr pre ľudí, ktorých životným cieľom je kariéra a nie rodina. Práve preto hovorím, že to nie je práca ale skôr životný štýl. Musíte tým jednoducho žiť, inak to nejde. Venovať tomu svoj čas, energiu a peniaze. Je to pre ľudí ktorý sú ambiciózny a nikdy sa nevzdávajú.

Myslím si, že pre introvertov by to bolo skôr utrpenie ako potešenie. Práve preto je dobré počúvať, to čo nám hovorí naše srdce. Každý sme iný a pre každého je vhodná iná práca. Nie je vhodné nútiť sa do niečoho, čo pre nás nie je prirodzené. Môžeme si tak spôsobiť zbytočné zdravotné ale aj iné problémy. Zvoľte si svoj vlastný životný štýl a buďte spokojný so svojou prácou.