Ženy

Potrebujeme sa cítiť bezpečne

Kto by už len netúžil po láske? Myslím si, že na svete neexistuje taký človek, skôr ide len o to, že každý sa s jej nedostatkom vyrovnáva inak, rôznymi spôsobmi, podľa toho, ako je vychovaný, v akom prostredí vyrastal a koľko pozornosti mu bolo v detstve venovanej. Preto ak nemáme dostatok lásky, robíme väčšinou zúfalé kroky a reagujeme rôznymi spôsobmi. Niekto sa uzavrie do seba, niekto začne popierať, že mu láska chýba a presviedča sám seba, že lásku nepotrebuje. Inú smúti a nedostatok blízkosti dáva svojmu okoliu značne a otvorene najavo. Jedno je však jasné, nedostatok blízkosti iného človeka má za následok chod nepríjemností a komplikácií v našich životoch.

dívka

Sme cicavce. Cicavce potrebujú cítiť teplo iného človeka, tak je to pre nás od prírody dané. Nedostatok blízkosti v nás spôsobuje depriváciu, ktorá má za dôsledok veľké množstvo skratov a problémov s našim vyjadrovaním a kvalitou osobného života.

Dobre nám padne, keď sa máme o koho oprieť.
Každý pociťujeme v živote aj slabé chvíle, kedy sa cítime na dne, zúfalí a osamelí a to dokonca aj napriek tomu, že máme okolo seba veľa ľudí. Pocit, že pri sebe máme niekoho kto nás miluje, je vždy ochotný nás vypočuť a navyše, to považuje za príjemné je pocit na nezaplatenie. Ľudia, ktorí takýchto ľudí pri sebe nemajú vôbec, sú vo svojich životných obdobiach oveľa viac osamelejší, preto ak takého človeka máte, nezabúdajte mu neustále pripomínať ako veľmi ho milujete a ako veľmi pre vás znamená. Pekný partnerský vzťah nie je samozrejmosť, práve naopak, je cennosť, na ktorú nemá každý z nás šťastie.

ženy

Stojíme pri sebe pri dobrom, aj zlom.
Potrebujeme v živote istotu, nejakú poistku, pocit bezpečia, domova, že sa máme vždy kam vrátiť, v tomto prípade ide o človeka, ktorý u nás predstavuje toto všetko. Nech už sa vo vašom vzťahu deje čokoľvek, pokiaľ sa skutočne milujete, nezahadzujte to pre maličkosti. Skutočná láska je veľká vzácnosť.