Nezařazené

Pomaly ďalej zájdeš

Určite viete, že SEO optimalizáciu môžete robiť sami alebo si za ňu zaplatiť. Nebudeme sa venovať tomu, ktoré z riešení je lepšie a výhodnejšie. To je iná téma. Pozrieme sa skôr na jeden z nástrojov optimalizácie, konkrétne na spätné odkazy. Ako ich vytvárať tak, aby mali skutočný efekt? Odpoveď, za ktorú by sme mohli dať ruku do ohňa, bohužiaľ neexistuje, no nejaké tie rady, vám predsa len môžeme dať.
Slimák s pásikmi na ulite lezie po červenej jahode.jpg

Práca chvatná, málo platná

Toto príslovie určite dobre poznáte a neraz ste si ho v živote aj potvrdili v praxi. Mali by ste sa ho držať aj v prípade spätných odkazov. Mnohí ľudia ich vytvárajú tak, že si hodia inzerát na rôzne fóra s mikroprácami. Napíšu tam napríklad, že za vytvorenie šesťdesiatich spätných odkazov, danej osobe zaplatia dvadsať eur. Práca dotyčnej osoby bude spočívať v tom, že bude napríklad komentovať rôzne príspevky v diskusných fórach na internete a do komentárov vkladať tieto odkazy. Áno, týmto spôsobom môžete určite, a to naozaj rýchlo, získať množstvo spätných odkazov. Kde je teda problém? V prvom rade, bude minimálne polovica z nich do dvoch dní vymazaná a navyše vyhľadávačom bude jasné, že nevznikli prirodzene. Z toho pre vás vyplýva jedno, a to, že vám nijako nepomôžu, naopak, môžu vám dokonca a uškodiť.
Obrazovka počítača, papiere s grafmi, telefón a stôl.jpg

Pracujte postupne a pomaly

Omnoho lepší a efektívnejší spôsob vytvárania spätných odkazov je taký, pri ktorom budú vznikať postupne a pomaly. V preklade, nesnažte sa o to, aby v priebehu jedného dňa, na internete pribudlo sto nových odkazov na váš web. Jeden za deň, dajme tomu, že i dva, sú v poriadku. Musíte pochopiť, že nie je reálne, aby z minúty na minútu, začalo o webe, o ktorom doteraz nikto nevedel, písať milión ľudí naraz. Vyhľadávače to samozrejme vedie a chápu tiež, takže budujte tak ako sa má, teda postupne, poctivo a s rozumom. Mimochodom, vytváranie veľkého množstva odkazov, ktoré nemajú s danou témou nič spoločné, patrí medzi takzvané black hat seo, teda zakázané techniky optimalizácie.