Bývanie

Rok 2019 prináša nové trendy v zariaďovaní spálne

Možno si už aj vaša spálňa zaslúži aspoň drobnú zmenu, ktorá vám zlepší a spríjemní spánok, a tak sa poďte s nami pozrieť, ktorý z nápadov bytových dizajnérov možno využijete v tej svojej.Farby v spálni.jpg
 
Postrach betón
Posledné obdobie v zariaďovaní interiérov praje betónu. Svoje miesto si našiel v kuchyni alebo v obývacej izbe, no do spálne si ho zvolí iba málokto. Na pohľad totiž na nás pôsobí chladno a neprívetivo, a to sú vlastnosti, ktoré nikto z nás v tejto miestnosti nevyhľadáva, práve naopak, od materiálov očakávame teplo, útulnosť a komfort. Betón dokáže vyvolávať chlad hlavne v prípade, ak je ho priveľa a na veľkých plochách. Preto je jednoduchšie vybrať si iba jeden menší doplnok napríklad v podobe svietnika alebo nástenných hodín, dosiahnete moderný vzhľad a pritom nebude pôsobiť rušivo.
 
Studené tóny sú minulosťou
Interiérom v súčasnosti kraľuje koralová farba. Zaraďujeme ju medzi teplé odtiene, ktoré majú navodiť pocit relaxácie či pokoja pred spánkom. Hlavne pre jej sviežosť je vhodná aj do menších a menej presvetlených priestorov. Vyskúšajte ju v podobe malých doplnkov alebo ňou natrite len jednu stenu v miestnosti.
 
A čo poviete na divočinu?
Džungľa sa na šatách prezentuje hlavne veľkými kvetinovými vzormi, ale ak ju použijete aj v spálni, neurobíte krok vedľa. Kvety v kvetináčoch spolu s obliečkami v rovnakom vzore patria medzi najobľúbenejšie. Navyše, živé rastliny čistia vzduch v priestore a bude sa vám ľahšie dýchať. Vyberajte prírodné materiály ako ľan, vlna, drevo alebo ratan.Váza s kvetmi.jpg
 
Zdravý spánok
To, že kvalitný matrac je základom zdravého spánku, nikomu nemusíme pripomínať. Postele sa nesú v duchu robustných kúskov s vysokým čelom, ktoré dominujú celej miestnosti. Štýl už necháme na každého z vás, ale ak túžite po luxusnejšom spánku, doprajte si doplnky v zlatej farbe. Závesy či vankúšiky z mäkkého zamatu sú zárukou, že pri zaspávaní sa budete cítiť ako v bavlnke.