Podnikanie

Ste vhodný typ na podnikanie?

Touto otázkou sa možno zaoberajú mnohí z nás, no nevieme si na ňu odpovedať. Ja sa budem snažiť pomôcť vám pri jej zodpovedaní. Aké vlastnosti sú nutné na to aby ste boli dobrý v podnikaní? To všetko sa dozviete v tomto článku. Nie je to len niečo, čo sa dokážete naučiť ale je potrebné mať určité vlastnosti v sebe aby ste boli dobrý.

podnikatl

Aké vlastnosti to sú? Určite odhodlanosť, flexibilita, sebavedomie a hlavne priebojnosť. Týchto vlastností je nespočetne veľa. Neexistuje ideálny typ človeka, ktorý sa hodí na podnikanie. Existuje, však množstvo psychologických testov na základe, ktorých to môžete zistiť. Určite, však musíte byť pri odpovedaní úprimný a mať na seba realistický pohľad. Ak to neviete, opýtajte sa svojich blízkych ako vás vnímajú ako človeka. Nesmiete to však brať v zlom alebo sa nahnevať. Kritika je to, čo nám prospieva a otvára nám oči.

Keď sa povie slovo podnikateľ, predstavíte si úspešného človeka v obleku, no nie je to celkom tak. Za tým všetkým sa skrýva kopu práce. Väčšina podnikateľov má síce flexibilný pracovný čas, no pracujú väčšinou aj dlho do noci. To už ale nikto nevidí. Títo ľudia sú vyťažený, vystresovaný a málokedy šťastný. Majú stále plnú hlavu starostí a množstvo zodpovednosti, ktoré na nich stoja. Nehovoriac o tom s čím všetkým musia bojovať.

startup

Neviete čo tým myslím? Pozrime sa na súčasnú situáciu v krajine. Aké najväčšie problémy máme? Myslím, že je to vybavovanie na úradoch štátnej správy, korupcia, klientelizmus alebo dokonca vyhrážanie. Tomu všetkému musí človek čeliť a je to veľmi ťažké to zvládnuť. Nehovoriac o nastavení zákonov v našej krajine. Je veľmi ťažké byť ziskový vo svojom podnikaní.

Ak však máte dobrý nápad a odhodlanosť bojovať s tým všetkým, tak máte šancu uspieť. Spomenula som len nevýhody a nástrahy podnikania, no určite existujú aj pozitívne stránky. Chcela som len poukázať na to, čo by ste nemali podceniť a na čo všetko musíte byť pripravený.