Ženy

Deti stále hrajú tie počítačové hry! Kiežby…

Počítačové hry, to je nočná mora snáď väčšiny rodičov.
Naše dieťa nerobí nič iné len sedí za počítačom a venuje sa tým závislosť spôsobujúcim programom. Samé strieľanie, rozbíjanie, zabíjanie. Keby to boli aspoň logické hry na rozvoj myslenia a tvorivosti.
Kedysi rodičia naháňali deti večer domov z ulice, ihriska. „Už je tma, musíš si ísť robiť domáce úlohy,“ a tak ďalej.
Dnes je situácia trochu odlišná. Namiesto toho , aby sme deti naháňali večer domov, tak ich musíme hnať cez deň von. Inak by totiž celý deň presedeli pri počítači a hrali hry. Ale, vážení rodičia, buďte radi, že vaše deti ešte tie hry aspoň hrajú. Ako to myslím?

počítač

Videá sú pohodlnejšie

Pred nejakým časom prišiel trend, točiť videá o hrách. Ide o videá, ktorých obsah sa nazýva gameplay. V nich hráči recenzujú hry, ukazujú rôzne návody a podobne. Avšak veľká časť týchto videí zobrazuje celý obsah hry, od začiatku až do konca.
„Mami, ty musíš ísť tadiaľto, nie touto cestou“. Takto radí malý syn svojej matke, ktorá si zhodou okolností z času na čas nejakú tú hru zahrá. Na otázku rodiča, či syn tú hru už hral, tento odpovedá: „Nie, ja som pozeral na youtube, ako sa to hrá.“
Takže rodičia, keď sa nabudúce budete rozčuľovať, že vaše dieťa sedí za počítačom a hrá, spomeňte si na tento príklad a buďte radi, že vaše dieťa ešte vyvíja aspoň nejakú aktivitu. Pretože čím ďalej, tým viac je detí, ktorým sa už nechce ani hrať hry, ale len pasívne pozerajú, ako to hrá niekto druhý na videu.

studenti)

Youtube a zas len ten youtube!

Avšak tie deti, ktoré sa dívajú na videá o počítačových hrách, ešte stále na tom nie sú až tak zle. Pretože internetový kanál youtube dnes obsahuje aj istý typ videí, ktoré točia ľudia, označovaní ako youtuberi. Nič proti nim, ale niektoré obsahy sú tak podpriemerné a primitívne, že možno oprávnene povedať svojmu dieťaťu, aby sa šlo radšej pozerať na nejaký gameplay.