Zdravie

Koktejlové dámske spoločenské šaty

Ak ste správna nákupná maniačka, určite máte doma nejedny koktejlové dámske spoločenské šaty. Tieto šaty je možné nosiť na rôzne spoločenské akcie a udalosti. Majú naozaj široké využitie, a preto by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Určite sa vám už stalo, že ste boli nečakane pozvaná na nejakú spoločenskú udalosť a nevedeli ste, čo na seba. A práve koktejlové šaty sú vhodné na takéto udalosti. Kam všade ich nosiť a podľa čoho si vybrať tie správne?

šaty

Kam nosiť koktejlové dámske spoločenské šaty?

Koktejlové šaty môžeme charakterizovať ako krátke dámske spoločenské šaty, ktoré je možné nosiť na rôzne spoločenské udalosti. Od čias Coco Chanel sú základom každého dámskeho šatníka čierne krátke šaty. Tie je možné ozvláštniť rôznymi doplnkami podľa toho, na akú udalosť sa chystáte. Takéto šaty budú vyzerať vždy inak a tak sa nemusíte obávať obliecť si ich do spoločnosti viackrát po sebe. Okrem týchto základných by ste mali mať vo svojom šatníku aj nejakú farebnú variáciu koktejlových dámskych spoločenských šiat. Môžu byť vo vašej obľúbenej farbe. Koktejlové dámske spoločenské šaty si môžete obliecť na firemný večierok, párty s priateľmi, svadbu, krstiny, menej formálny ples a podobne. Celkový efekt určite dolaďte vhodne zvolenými šperkami, kabelkou a topánkami.

Podľa čoho si vybrať koktejlové dámske spoločenské šaty?

Takýto druh šiat určite vyberajte podľa typu vašej postavy. Vždy myslite na to, že partie, ktoré chcete zakryť, by nemali príliš pútať pozornosť. To znamená, že by nemali byť zvýraznené flitrami, potlačou, kamienkami či inými zbytočnými aplikáciami. Naopak, pokiaľ chcete niektoré partie zvýrazniť a upriamiť na ne pozornosť zvyšných hostí, nebojte sa volánov, lesku, flitrov a podobne. Koktejlové dámske spoločenské šaty by vždy mali zodpovedať danej príležitosti. Pokiaľ sa chystáte na komornejšiu oslavu, príliš vyzývavé či pútavé šaty nie sú veľmi na mieste a zvoľte radšej menej nápadné šaty. Ak sa v nich však chystáte na oslavu nového roka, vašej fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

společenské šaty

Ešte stále nemáte vybraté tie správne koktejlové dámske spoločenské šaty? Kliknite na našu internetovú stránku www.glashgirl.sk a nechajte sa inšpirovať najnovšími trendami vo svete módy. Zažiarte spolu s nami na každej spoločenskej udalosti!