Nákupy

Nenápadný hrdina sveta elektroniky – menič napätia

Rok 2020 minimálne pozmenil, možno aj úplne zrušil mnohé dovolenkové plány. Dovolím si však odhadnúť, že kempingové lokality to ani nepocítili. Práve naopak, je dosť možné, že mali viac prenocovaní ako minulé roky. A každý zúčastnený mal iste v aute nejednu predlžovačku a menič napätia. V tejto nenápadnej skrinke sa skrýva kúzelný efekt. Umožňuje nám využívať moderné technické výdobytky aj na cestách a to kdekoľvek.

vysoké napětí

Meničky napätia menia prúd s jednosmerný napätím (anglicky direct current :DC) na prúd striedavého napätia (anglicky alternating current: AC). V reči čísel ide o zmenu z 12 alebo 24 V na 230V. Takže vďaka tomuto vynálezu, môžete ľahko využívať náročnejšie spotrebiče, kotré by ste inak vedeli zapojiť iba doma, pokojne aj v aute. Ak patríte k digitálnym nomádom a ste stále na cestách, notebook môžete mať stále pri sebe a pracovať kedykoľvek. Počas kempovania si cez meničku môžete pripojiť laptop a pozerať filmy. Alebo pripojiť rýchlovarnú kanvicu (pretože káva po noci v stane bude pre mnohých nevyhnutná). Viete si cez ne pripojiť rôzne variče a elektrické grily, takže si môžete dopriať teplú večeru aj v kempe. Alebo vďaka moderným meničkám s USB portami aj rôzne hudobné prehrávače. Nezabudnite si potom pustiť niečo od AC/DC.

nebezpečí

Najlepší výber meničov napätia je na Menič napätia Menicnapatia, kde nájdete všetky druhy meničov, vrátane solárnych regulátorov. Ponúkajú dodanie nielen poštou či kuriérom, ale aj bezplatný osobný odber v Bratislave. Ponúkajú aj kompaktný menič napätia. Ten je takou prvou pomocou v prípade núdze. A iste oceníte jeho tichý chod.

V dnešnej dobe, ktorej vládne technika a elektronika, budú stále pribúdať nové vychytávky a objavy. A o to viac vzrastie hodnota malého, nenápadného hrdinu v podobe meniča napätia. On totiž udrží svojích slávnych, a na slnku pozornosti sa vyhrievajúcich, elektornických kamarátov pri živote kdekoľvek a kedykoľvek.