Peniaze

Prezentujte svoje podnikanie online obsahom a článkami!

Všimli ste si, že čoraz viac ľudí miesto toho, aby zapli televízor, idú radšej na internet? A priznám sa, že k tejto téme naozaj dokážem povedať svoje aj ja. Televíziu nepozerám, set-top box nezapínam. Aj napriek tomu som však fanúšikom médií! Lenže v internetovej podobe, online, kde si nájdem vždy presne to, čo potrebujem. Či sa chcem dozvedieť aktuálne správy, či hľadám mediálnu zábavu a dokonca aj keď si chcem niečo kúpiť či objednať nejakú službu. Navyše si cez internet dokážem zarobiť už len tým, že teraz čítate tento môj https://support.apple.com/sk-sk/explore/find-my-iphone-ipad-mac-watch článok.

V online prostredí je najdôležitejší relevantný obsah. Aby bežný užívateľ našiel všetko potrebné k svojim záujmom. Aby našiel doslova to, čo hľadá, a to ideálne cez internetový vyhľadávač ako Google.

písanie na notebooku

Prakticky väčšina podnikateľov preto vsadí na odborný copywriting. Na tvorbu a publikovanie relevantných článkov, ktoré majú pre ich podnikanie hneď niekoľko významov. V stručnosti je ich cieľom zvýšiť návštevnosť konkrétneho webu, zvýšiť počet konverzií a takisto oboznámiť verejnosť s ponúkanými službami.

Tvorbu efektívnych článkov preto musíme rozdeliť na tri základné kategórie:

  • Seo, reklamné a na tie, čo budujú vzťahy s verejnosťou.

Tie s prívlastkom seo sú naozaj účinným nástrojom optimalizácie pre vyhľadávače (search engine optimization). V stručnosti pomáhajú k tomu, aby sa vďaka nim vaša stránka nachádzala na vyšších pozíciách v organických výsledkoch internetových vyhľadávačov. Sú v nich zakomponované funkčné kľúčové slová, vďaka ktorým vás nájde viac potenciálnych zákazníkov.

počítačová myška

Reklamné majú jasný cieľ. Predávať. Majú za úlohu premeniť obyčajného záujemcu konkrétnej témy na priameho zákazníka. Presvedčiť ho, že konkrétna kúpa pre neho bude mať svoje výhody. Je to vlastne reklama vo forme zaujímavého textu s potenciálom vytvoriť konverziu.

Pr články Seolight sa umiestňujú do tematicky blízkych kategórií, kde si ich prečítajú práve potenciálni záujemcovia konkrétnych služieb alebo produktov.