Zvieratá

Zvieratá pre Alergikov

Kýchanie, opuch, svrbenie! Typické príznaky alergie na zvieratá. No to neznamená, že si nemôžete zaobstarať žiadne zvieratko. Vždy sa dá nájsť zvieratko, ktoré si môžu obstarať aj alergici.
 
Vtáky
Pokiaľ milujete vtáky a ste alergik obstarať si zvieratko pre vás nebude problém!
 krajta.jpg
 
Ako najvhodnejšie druhy pre začínajúcich chovateľov  vtáčikov sa odporúčajú najmä  andulky, kanáriky, korely a rôzne iné menšie druhy vtákov. Pre alergikov sa odporúčajú najme menšie druhy vtákov keďže u niektorých väčších druhov sa môže vytvárať prášok na krídlach, ktorý môže vyvolať alergickú reakciu.
 
Vtáčiky sú veľmi hravé stvorenia a vyžadujú si väčšiu dávku pozornosti ak sú osamote, preto sa odporúča chovať ich v párikoch alebo menších skupinkách
 
Starostlivosť o vtáčiky nie je zložitá, stačí dodržiavať základné pravidlá a váš vtáčik bude žiť šťastným životom. Napriek tomu, že sa mnohé vtáky zdajú malé potrebujú priestorné klietky, kde si môžu roztiahnuť krídla a preletieť sa. Podložku klietky treba denne čistiť a klietku stačí raz do týždňa poriadne umyť. Malé vtáky sú chytré a potrebujú sa niečím zaneprázdniť, preto im určite do klietky pridajte množstvo hračiek a hlavolamov. Váš vtáčik taktiež určite ocení ak ho raz za čas necháte prelatieť sa po vašej izbe
 
Plazy
Chov plazov sa čím viac ďalej rozširuje aj medzi alergikmi na Slovensku. V zahraničí sú plazy najviac odporúčané zvieratá pre alergikov a má to svoj dôvod!
 
 papoušek.jpg
Plazy sa odjakživa berú ako niečo zlé no vôbec tomu tak nie je. Sú to dokonalý miláčikovia pre alergikov! Plazy vďaka svojim šupinám na sebe nedokážu zachytávať alergény, preto sú také obľúbené v zahraničných komunitách alergikov.
 
Pre začiatočníkov sa odporúčajú najmä druhy, ako užovka červená, agami bradatá, hadiarka trojpruhá a gekončík nočný. Plazy radi skúmajú nové prostredie, a preto raz za čas svojho miláčika zoberte na ruky a nechajte ho skúmať svojím jazýčkom Vás a vaše okolie.